Кроссворд на украинском языке (11 на 15 клеток) №17

Сітка кросворда: 
Кросворд українською мовою - кроссворд на украинском языке

Питання до кросворда:

За горизонталлю:
1. Оптичне скло, обмежене двома сферичними поверхнями або однією сферичною та однією плоскою, здатне збирати або розсіювати промені, що проходять крізь нього. 5. Розмір, величина, кількість, значення чого-небудь. 9. Зла баба-чаклунка. 10. Рідка страва, що являє собою переважно м'ясний, рибний або грибний відвар з овочами, крупами і т. ін. 12. Група довгохвостих папуг. 13. Смуга, яка окантовує що-небудь. 17. Вигук, що виражає подив, здогад, пригадування. 18. Трав'яниста рослина родини злакових, зерна якої є цінним харчовим продуктом, а солома використовується як сировина у легкій промисловості. 20. Стара назва літери «а». 22. Довгий мотузок із зашморгом на кінці. 24. Здивування, здогад. 25. Споруда для переїзду або переходу через річку, залізницю, автомагістраль, яр і т. ін. 27. Фігура, що має вигляд витягнутого круга. 29. Період, докорінно відмінний від попереднього. 30. Індіанське плем'я. 32. Густе, міцне, світле англійське пиво, що виготовляється з ячменю. 33. Кривий... (найбільше місто України, яке не є обласним центром.). 34. Багаторічне листяне дерево з міцною деревиною та плодами — жолудями. 35. Змія родини гадюкових. 37. Індіанський народ, що існував на крайньому півдні Південної Америки. 39. Естонець (заст.). 41. Традиційний елемент зачіски ортодоксальних і ультраортодоксальних євреїв. 43. Місто обласного значення у Вітебській області Білорусі. 44. Назва серії літаків авіаконструктора Антонова. 45. Частина автомашини, автобуса тощо, призначена для перевезення людей або вантажу. 48. Міра земельної площі. 49. Член англійської політичної партії XVII—XIX ст., попередниці англійської ліберальної партії. 50. В Англії, США та в деяких інших країнах — ввічливе звертання до чоловіка. 52. Боєць десантної групи, учасник десанту. 55. Положення в шаховій партії, за якого король, що перебуває під ударом фігури супротивника, не може захиститися, і партія вважається програною. 56. ...-де-Жанейро. 57. Сланка спорова рослина без коріння та квітів, що росте у вогких місцях, на деревах, камінні. 59. Живописне, мозаїчне або рельєфне зображення Бога чи святого, якому поклоняються віруючі. 60. Право керувати державою, політичне панування.

За вертикаллю:
1. Шостий звук музичної гами, а також нота, що позначає цей звук. 2. Ярмо. 3. Адміністративна комуна в Швеції. 4. Прем'єр-міністр Іспанії з 05.05.1996 р. по 17.04.2004 р. (новий консерватизм). 5. Те, на що спираються або на що можна спертися. 6. Представник групи давніх германських племен, що населяли Північно-Західну Європу і Британію. 7. Поселення на південному сході Куби, сучасна провінція Гранма, поблизу якого 10 жовтня 1868 року Карлос Мануель де Сеспедес звернувся до народу з маніфестом «До співгромадян і до всіх націй», який закликав до боротьби проти іспанських колонізаторів. 8. Відгук на звертання. 11. Первісна назва звука C в григоріанській сольмізації, яку пізніше замінив склад до. 14. Напівдорогоцінний кварцовий камінь. 15. Напій з виноградного або з деяких інших ягідних та плодових соків, що перебродили, набувши певної алкогольної міцності й аромату. 16. Каміння, яке спадає з гір лавиною. 19. Передчасно взятий старт ким-небудь із учасників змагання. 21. Одне з п'яти почуттів, органом якого є око. 23. Плосковерхі плато або останці, звичайно з крутими чи обривистими схилами, головним чином у Середній Азії. 24. Великий вечір з танцями. 26. Господарське приміщення для зберігання різного майна. 28. Міжнародна одиниця магнітного потоку (потоку магнітної індукції). 30. В перекладі з латинської означає «я» або «самість», які розуміються як центральне ядро, навколо якого відбуваються усі психічні дії. 31. Найвищий пік Криту. 36. Електричний прилад для сушіння волосся, рук і т. ін. струменем нагрітого повітря. 38. Нижня частина предмета. 40. Сполучені Штати. 42. Похила поверхня, похилий бік чого-небудь. 43. Одне з дванадцяти сузір'їв зодіаку. 46. Відчайдушна людина, яка нічого не боїться, яку не спинить ніяка небезпека. 47. Внутрішня опорна частина споруди, установки. 49. Остаточна чи умовна заборона, яку накладає верховна державна влада на рішення нижчого органу. 51. Співзвуччя кінців віршованих рядків. 52. Представник північнофракійських племен, які заселяли місцевість від Дунаю до Карпат. 53. Вираження заперечення співрозмовникові. 54. Секретне, умовлене сполучення цифр чи букв, що дає право доступу куди-небудь або до чого-небудь. 55. Одна із складових назв звуків, те ж саме, що E або e. 58. Уживається для вираження незгоди з чим-небудь, неприйнятності чогось (іноді з відтінком іронії).

 

Відповіді до кросворда:

За горизонталлю:
1. Лінза. 5. Обсяг. 9. Яга. 10. Суп. 12. Ара. 13. Окантовка. 17. Ага. 18. Рис. 20. Аз. 22. Аркан. 24. Ба. 25. Міст. 27. Овал. 29. Ера. 30. Ері. 32. Ель. 33. Ріг. 34. Дуб. 35. Ефа. 37. Она. 39. Ест. 41. Пейс. 43. Орша. 44. Ан. 45. Кузов. 48. Ар. 49. Віг. 50. Сер. 52. Десантник. 55. Мат. 56. Ріо. 57. Мох. 59. Ікона. 60. Влада.

За вертикаллю:
1. Ля. 2. Іго. 3. Нака. 4. Аснар. 5. Опора. 6. Сакс. 7. Яра. 8. Га. 11. Ут. 14. Агат. 15. Вино. 16. Каменепад. 19. Фальстарт. 21. Зір. 23. Кир. 24. Бал. 26. Сарай. 28. Вебер. 30. Его. 31. Іда. 36. Фен. 38. Низ. 40. Сша. 42. Скіс. 43. Овен. 46. Угара. 47. Остов. 49. Вето. 51. Рима. 52. Дак. 53. Ні. 54. Код. 55. Мі. 58. Ха.

Рус.: В разделах «Кроссворды 11x13», «Кроссворды 11x15» и «Кроссворды 11x17» собраны украинские кроссворды размером 11 на 13, 11 на 15 и 11 на 17 клеток, соответственно. Вы можете эти украинские кроссворды скачать бесплатно. Для этого достаточно скопировать текст с вопросами и ответами к кроссворду в любой текстовый редактор — например, Microsoft Word; и скопировать ссылку на сетку кроссворда в ваш даунлоад менеджер, после чего вы сможете украинский кроссворд скачать для печати.
Для того, чтобы опубликованные в данном разделе украинские кроссворды распечатать, воспользуйтесь встроенной в браузер возможностью печати (обычно для этого достаточно одновременно нажать клавишу "Ctrl" и латинскую букву "P"). После того, как вы откроете в новом окне сетку кроссворда, кликнув правой кнопкой мыши ее уменьшенный предпросмотр, расположенный на странице выбранного вами кроссворда, и выбрав пункт открытия ссылки в новом окне; распечатайте открывшееся изображение сетки кроссворда. Затем распечатайте вебстраницу кроссворда, получив таким образом печатную версию текста вопросов и ответов к нему.
Однако, если вы хотите разгадывать украинский кроссворд комфортно, вам следует разделить вопросы и ответы к нему. Например, копируя их текст в MS Word вы получите украинский кроссворд в ворде, где уже можно будет распечатать украинский кроссворд таким образом, чтобы вопросы и ответы к нему располагались, например, на разных сторонах бумажного листа.
Следует также отметить, что на сайте существует раздел украинских интернет-кроссвордов. Благодаря их компактной ширине, вы можете эти украинские онлайн кроссворды решать на мобильных устройствах. Чтобы разгадывать онлайн украинские интерактивные кроссворды, перейдите в раздел «Кроссворды онлайн».

Укр.: У розділах «Кросворди 11x13», «Кросворди 11x15» і «Кросворди 11x17» зібрані українські кросворди розміром 11 на 13, 11 на 15 і 11 на 17 клітин, відповідно. Ви можете ці українські кросворди скачати безкоштовно. Для цього достатньо скопіювати текст з питаннями і відповідями до кросворда в будь-який текстовий редактор — наприклад, у Microsoft Word; і скопіювати посилання на сітку кросворда у ваш даунлоад менеджер, після чого ви зможете український кросворд завантажити для друку.
Для того, щоб опубліковані в даному розділі українські кросворди роздрукувати, скористайтесь вбудованою у браузер можливістю друку (зазвичай для цього досить натиснути клавішу «Ctrl» і латинську букву «P»). Після того, як ви відкриєте у новому вікні сітку кросворда, клікнувши правою кнопкою миші її зменшений попередній перегляд, розташований на сторінці вибраного вами кросворда, і вибравши пункт відкрити посилання у новому вікні; роздрукуйте відкрите зображення сітки кросворда. Потім роздрукуйте вебсторінку кросворда, отримавши таким чином друковану версію тексту запитань і відповідей до нього.
Однак, якщо ви хочете розгадувати український кросворд комфортно, вам слід розділити питання та відповіді до нього. Наприклад, копіюючи їх текст у MS Word ви отримаєте український кросворд у ворді, де вже можна буде роздрукувати український кросворд таким чином, щоб питання та відповіді до нього розташовувалися, наприклад, на різних сторонах паперового аркуша.
​Слід також зазначити, що на сайті існує розділ українських інтернет-кросвордів. Завдяки компактній ширині, ви можете ці українські онлайн кросворди вирішувати на мобільних пристроях. Щоб розгадувати онлайн українські інтерактивні кросворди, перейдіть в розділ «Кросворди онлайн».