Кроссворд на украинском языке (11 на 17 клеток) №12

Сітка кросворда: 
Кросворд українською мовою - кроссворд на украинском языке

Питання до кросворда:

За горизонталлю:
1. Сукупність однорідних предметів або живих істот, розташованих одне поруч з одним, одне за одним, витягнутих в одну лінію. 4. Те саме, що шматок. 6. Асоціація українських банків. 9. Місто в центральній частині США, штат Небраска. 11. Сітчаста проклеєна бавовняна (рідше — льняна) тканина або папір, що вживається для вишивання чи гаптування. 13. І норвежець, і швед, і датчанин. 16. Старовинна англійська одиниця вимірювання маси вовни. 18. Календарний час якої-небудь події. 20. Чорна порошкова маса, що утворюється внаслідок неповного згоряння палива й осідає у печах, димоходах і т. ін. 21. Зірка 1-ї зоряної величини, найяскравіша в сузір'ї Скорпіона. 24. Міжнародна одиниця електричного опору. 26. Високий чоловічий голос. 27. Відгук на звертання. 28. Геометричне тіло, утворене обертанням круга навколо осі, що лежить у площині цього круга й не перетинає його. 30. У сполученні із числівником «один» або без нього означає однократність дії. 31. Передача м'яча, шайби і т. ін. кому-небудь із гравців своєї команди. 32. Певна кількість будь-чого. 33. Співець-поет у стародавніх кельтів. 34. Одиниця відношення енергій, потужностей, звукових тисків. 35. Річка на території Німеччини, права притока Рейну. 37. Урочистий вірш, присвячений якійсь видатній події, відомій особі. 39. Народні збори у фінікійських містах-державах. 40. Німецький математик, який дослідив властивості дзета-функції і показав її зв'язок із розподілом простих чисел. 42. Віщун і міфічний родоначальник жерців в Олімпії. 43. Заморський департамент Франції, розташований в Мозамбіцькій протоці, в західній частині Індійського океану, між північним Мозамбіком і північним Мадагаскаром. 45. Муніципалітет у Франції, у регіоні Пеї-де-ла-Луар, департамент Атлантична Луара. 46. Дикий кабан. 47. Захисна споруда в порту у вигляді стіни або дамби, що виступають у море. 49. Морська риба із ряду окунеподібних, що водиться в районі Антарктики. 53. Місто та муніципалітет у Франції, у регіоні Прованс-Альпи-Лазурний берег, адміністративний центр департаменту Вар. 54. Міський житловий масив з високою щільністю спонтанної забудови, що відрізняється відсутністю або гострим браком основної інфраструктури (електрика, каналізація, адміністрація тощо.). 56. Вигук, що виражає подив, здогад, пригадування. 57. Острів Малайського архіпелагу, розташований між Суматрою і Балі. 58. ... Евальд (естонський композитор).

За вертикаллю:
1. Сімнадцята літера грецької абетки. 2. Багаторічна витка трав'яниста рослина з їстівними, багатими на крохмаль бульбами, яка росте переважно в тропіках і субтропіках. 3. Північна... (провідний сільськогосподарський штат на півночі США). 4. Старовинний урочистий, головним чином релігійний спів. 5. Розрив товщі шарів гірських порід і опускання їх. 6. Тропічна трав'яниста рослина з великим кислувато-солодким на смак делікатесним плодом, що має вигляд величезної (20‑40 см) соснової шишки. 7. Українське Визвольне Військо. 8. Здивування, здогад. 10. Уживається для вираження незгоди з чим-небудь, неприйнятності чогось (іноді з відтінком іронії). 12. Назва серії літаків авіаконструктора Антонова. 14. Засудження, несхвалення чиєї-небудь поведінки, чиїхось учинків і т. ін. 15. П'ятий роман Ф. М. Достоєвського. 17. Певна кількість продуктів, матеріалів і т. ін., заготовлених заздалегідь для використання у разі потреби. 19. Представник групи ймовірно слов'янських племен, що згадуються візантійськими авторами з 4 ст. до початку 7 ст. 20. В Англії, США та в деяких інших країнах — ввічливе звертання до чоловіка. 22. Спеціально обладнане приміщення або скринька для тримання різних наземних хребетних тварин (перев. земноводних і плазунів). 23. Ворожнеча, розлад між ким-небудь. 25. Пристрій для зв'язку між засобами обробки інформації (комп'ютерами, телефаксами і т. ін.), зазвичай за допомогою телефонних ліній. 27. Гад, збірне. 29. Вал, коток, циліндр, що обертається. 31. Протиракетна оборона. 34. Вид театрального мистецтва. 36. Кількість зерна, одержана після молотьби. 38. Воскоподібна речовина сірого кольору, яку виділяють кашалоти. 40. Рід безхребетних тварин ряду десятиногих ракоподібних. 41. Російська телекомпанія. 43. ... Лисенко (український композитор, піаніст, диригент, педагог, збирач пісенного фольклору, громадський діяч.). 44. Фантастичний роман Олексія Миколайовича Толстого. 47. Російський баскетболіст, олімпійський медаліст. 48. Найбільша ріка Північно-Східного Сибіру, впадає в Море Лаптєвих. 49. Однорічна олійна рослина родини складноцвітих. 50. ...-... (саме так, розм.). 51. Муніципалітет в Італії, у регіоні Лігурія, провінція Генуя. 52. Поселення на південному сході Куби, сучасна провінція Гранма, поблизу якого 10 жовтня 1868 року Карлос Мануель де Сеспедес звернувся до народу з маніфестом «До співгромадян і до всіх націй», який закликав до боротьби проти іспанських колонізаторів. 53. Єднальний сполучник. 55. Жак-... Кусто (французький дослідник Світового океану, фотограф, режисер, винахідник, автор великої кількості книг і фільмів, першовідкривач).

 

Відповіді до кросворда:

За горизонталлю:
1. Ряд. 4. Кус. 6. Ауб. 9. Омаха. 11. Канва. 13. Скандинав. 16. Тод. 18. Дата. 20. Сажа. 21. Антарес. 24. Ом. 26. Тенор. 27. Га. 28. Тор. 30. Раз. 31. Пас. 32. Доза. 33. Бард. 34. Бел. 35. Рур. 37. Ода. 39. Ам. 40. Ріман. 42. Ям. 43. Майотта. 45. Ерик. 46. Вепр. 47. Мол. 49. Нототенія. 53. Тулон. 54. Нетрі. 56. Ага. 57. Ява. 58. Аав.

За вертикаллю:
1. Ро. 2. Ямс. 3. Дакота. 4. Кант. 5. Скид. 6. Ананас. 7. Увв. 8. Ба. 10. Ха. 12. Ан. 14. Догана. 15. Ідіот. 17. Запас. 19. Ант. 20. Сер. 22. Терарій. 23. Розбрат. 25. Модем. 27. Гаддя. 29. Рол. 31. Про. 34. Балет. 36. Умолот. 38. Амбра. 40. Рак. 41. Нтв. 43. Микола. 44. Аеліта. 47. Моня. 48. Лена. 49. Нуг. 50. То. 51. Не. 52. Яра. 53. Та. 55. Ів.

Рус.: В разделах «Кроссворды 11x13», «Кроссворды 11x15» и «Кроссворды 11x17» собраны украинские кроссворды размером 11 на 13, 11 на 15 и 11 на 17 клеток, соответственно. Вы можете эти украинские кроссворды скачать бесплатно. Для этого достаточно скопировать текст с вопросами и ответами к кроссворду в любой текстовый редактор — например, Microsoft Word; и скопировать ссылку на сетку кроссворда в ваш даунлоад менеджер, после чего вы сможете украинский кроссворд скачать для печати.
Для того, чтобы опубликованные в данном разделе украинские кроссворды распечатать, воспользуйтесь встроенной в браузер возможностью печати (обычно для этого достаточно одновременно нажать клавишу "Ctrl" и латинскую букву "P"). После того, как вы откроете в новом окне сетку кроссворда, кликнув правой кнопкой мыши ее уменьшенный предпросмотр, расположенный на странице выбранного вами кроссворда, и выбрав пункт открытия ссылки в новом окне; распечатайте открывшееся изображение сетки кроссворда. Затем распечатайте вебстраницу кроссворда, получив таким образом печатную версию текста вопросов и ответов к нему.
Однако, если вы хотите разгадывать украинский кроссворд комфортно, вам следует разделить вопросы и ответы к нему. Например, копируя их текст в MS Word вы получите украинский кроссворд в ворде, где уже можно будет распечатать украинский кроссворд таким образом, чтобы вопросы и ответы к нему располагались, например, на разных сторонах бумажного листа.
Следует также отметить, что на сайте существует раздел украинских интернет-кроссвордов. Благодаря их компактной ширине, вы можете эти украинские онлайн кроссворды решать на мобильных устройствах. Чтобы разгадывать онлайн украинские интерактивные кроссворды, перейдите в раздел «Кроссворды онлайн».

Укр.: У розділах «Кросворди 11x13», «Кросворди 11x15» і «Кросворди 11x17» зібрані українські кросворди розміром 11 на 13, 11 на 15 і 11 на 17 клітин, відповідно. Ви можете ці українські кросворди скачати безкоштовно. Для цього достатньо скопіювати текст з питаннями і відповідями до кросворда в будь-який текстовий редактор — наприклад, у Microsoft Word; і скопіювати посилання на сітку кросворда у ваш даунлоад менеджер, після чого ви зможете український кросворд завантажити для друку.
Для того, щоб опубліковані в даному розділі українські кросворди роздрукувати, скористайтесь вбудованою у браузер можливістю друку (зазвичай для цього досить натиснути клавішу «Ctrl» і латинську букву «P»). Після того, як ви відкриєте у новому вікні сітку кросворда, клікнувши правою кнопкою миші її зменшений попередній перегляд, розташований на сторінці вибраного вами кросворда, і вибравши пункт відкрити посилання у новому вікні; роздрукуйте відкрите зображення сітки кросворда. Потім роздрукуйте вебсторінку кросворда, отримавши таким чином друковану версію тексту запитань і відповідей до нього.
Однак, якщо ви хочете розгадувати український кросворд комфортно, вам слід розділити питання та відповіді до нього. Наприклад, копіюючи їх текст у MS Word ви отримаєте український кросворд у ворді, де вже можна буде роздрукувати український кросворд таким чином, щоб питання та відповіді до нього розташовувалися, наприклад, на різних сторонах паперового аркуша.
​Слід також зазначити, що на сайті існує розділ українських інтернет-кросвордів. Завдяки компактній ширині, ви можете ці українські онлайн кросворди вирішувати на мобільних пристроях. Щоб розгадувати онлайн українські інтерактивні кросворди, перейдіть в розділ «Кросворди онлайн».