Кроссворд на украинском языке (11 на 17 клеток) №14

Сітка кросворда: 
Кросворд українською мовою - кроссворд на украинском языке

Питання до кросворда:

За горизонталлю:
1. Самець свині. 5. Трава, що відростає на місці скошеної або після випасання худоби. 9. Жаляча комаха. 10. Електронна обчислювальна машина. 12. Селянин-кріпак або слуга кріпосника. 13. Шостий звук музичної гами, а також нота, що позначає цей звук. 14. Спів. 15. В давньоєгипетській релігії — бог Сонця, творець світу. 17. Тринадцята літера грузинської абетки. 19. У давньому фольклорі германських і романських народів — дух у вигляді потворного бородатого карлика. 21. Те саме, що півники. 22. Нижня наволочка подушки, в яку насипається пух, пір'я і т. ін. 25. Первісна назва звука C в григоріанській сольмізації, яку пізніше замінив склад до. 27. Спортивна гра для двох або чотирьох гравців, що полягає в перекиданні ракеткою невеликого м'яча через низьку сітку від одного гравця до іншого. 28. Жак-... Кусто (французький дослідник Світового океану, фотограф, режисер, винахідник, автор великої кількості книг і фільмів, першовідкривач). 29. Трав'яниста рослина з довгим стеблом і великими квітками (переважно червоного кольору). 31. Невеликий ресторан, в якому напої та закуски споживають біля стойки буфету або за столиками. 32. Курортне селище на чорноморському узбережжі Кавказу в Лазарівському районі міста Сочі, за 18 км від центру. 33. У давній Русі — народні збори, що були вищим органом влади в деяких містах. 34. Одне з дванадцяти сузір'їв зодіаку. 35. Одиничний вектор. 36. Прилад для вимірювання глибини моря, річки тощо з борта судна. 38. ... Іван Мармароський (гора в Українських Карпатах, одна з вершин Гуцульських Альп). 40. ...-... (саме так, розм.). 41. Рід рослин, рослин родини бобових. 43. Глибока довга западина (переважно з крутими або прямовисними схилами), що утворилася внаслідок розмиву пухких осадових порід тимчасовими потоками. 44. Арвидас Ромас... (відомий радянський літовський баскетболіст). 46. Споруда, що розмелює зерно на борошно за допомогою вітряної, водяної, парової та іншої енергії. 47. ... Сіменон (франкомовний письменник бельгійського походження, один з найвідоміших предстаників детективного жанру в літературі). 48. Комуна у повіті Долж в Румунії. 50. ...-... (звуконаслідування, що означає крик зозулі.). 52. Копчене м'ясо (переважно свинячий окіст), попередньо просолене й приправлене прянощами. 53. Торговельна надбавка. 54. Вигадана істота із «Володаря Перстнів» Толкіна. 56. Станція технічного обслуговування. 57. Великий адронний колайдер. 58. Пристрій для замикання дверей у приміщеннях, дверцят шафи, скринь, шухляд і т. ін. 59. Грошова одиниця Франції до введення у 1799 році франка.

За вертикаллю:
1. У Західній Європі, Україні та Росії в 16‑18 ст. — назва деяких закритих середніх і вищих навчальних закладів. 2. Художній фільм режисера Олександра Іванівського (кіностудія «Радянське кіно», 1928 р.). 3. Здивування, здогад. 4. Хімічний елемент (Ne). 5. Великий морський рак ряду десятиногих, що водиться в Атлантичному океані й ціниться за смачне м'ясо. 6. Міра земельної площі. 7. Згущена варінням смола. 8. Католицький монастир із належними йому володіннями. 11. Оксид або суміш оксидів, що утворюються на поверхні металів (сплавів) при підвищеній температурі на повітрі або в іншому середовищі, що містить кисень. 16. Звук, що утворюється періодичним коливанням повітря і відзначається певною висотою. 18. Поселення на південному сході Куби, сучасна провінція Гранма, поблизу якого 10 жовтня 1868 року Карлос Мануель де Сеспедес звернувся до народу з маніфестом «До співгромадян і до всіх націй», який закликав до боротьби проти іспанських колонізаторів. 20. Положення в шаховій партії, за якого король, що перебуває під ударом фігури супротивника, не може захиститися, і партія вважається програною. 21. Невідома величина. 23. Егоїст. 24. Мінерал класу сульфідів, бронзово-жовтого кольору. 26. Мітка, яку випікають на шкірі, рогах чи копитах свійських тварин. 28. Заселена іонійцями в 11‑9 ст. до н. е. область у центральній частині західного узбережжя Малої Азії (з прилеглими островами) між містами Фокея та Мілет. 30. Свійська тварина родини котячих, що знищує мишей і щурів. 32. Бруд, що вкриває спітніле, довго не мите тіло. 35. Захворювання вуха, яке спричинюється паразитичними грибками. 37. Особа, яка заперечує кому-небудь у публічній бесіді, на диспуті, під час захисту дисертації і т. ін. 39. Фігура у танці. 41. Безліса рівнина, рівний, широкий простір; поле. 42. Знаряддя, інструмент для різання, що складається з леза та ручки. 44. Харчовий продукт, що його одержують із молока при його сквашуванні й відокремленні сироватки. 45. Муніципалітет у Франції, у регіоні Лангедок-Руссільйон, департамент Гар. 48. Блиск начищеної, лакованої, змащеної і т. ін. гладкої поверхні. 49. Те ж саме, що ін'єкція в медицині. 51. Бойовий заклик під час атаки. 53. Струнний щипковий музичний інструмент, поширений у народів Кавказу та Середньої Азії. 55. Кілометр. 57. Воплі Відоплясова.

 

Відповіді до кросворда:

За горизонталлю:
1. Кабан. 5. Отава. 9. Оса. 10. Еом. 12. Раб. 13. Ля. 14. Вокал. 15. Ра. 17. Нар. 19. Гном. 21. Ірис. 22. Насипка. 25. Ут. 27. Теніс. 28. Ів. 29. Мак. 31. Бар. 32. Лоо. 33. Віче. 34. Овен. 35. Орт. 36. Лот. 38. Піп. 40. То. 41. Люпин. 43. Яр. 44. Сабоніс. 46. Млин. 47. Жорж. 48. Леу. 50. Ку. 52. Шинка. 53. Тн. 54. Орк. 56. Сто. 57. Вак. 58. Замок. 59. Лівра.

За вертикаллю:
1. Колегіум. 2. Ася. 3. Ба. 4. Неон. 5. Омар. 6. Ар. 7. Вар. 8. Абатство. 11. Окалина. 16. Тон. 18. Яра. 20. Мат. 21. Ікс. 23. Себелюб. 24. Піротин. 26. Тавро. 28. Іонія. 30. Кіт. 32. Леп. 35. Отомікоз. 37. Опонент. 39. Пружинка. 41. Лан. 42. Ніж. 44. Сир. 45. Сов. 48. Лиск. 49. Укол. 51. Ура. 53. Тар. 55. Км. 57. Вв.

Рус.: В разделах «Кроссворды 11x13», «Кроссворды 11x15» и «Кроссворды 11x17» собраны украинские кроссворды размером 11 на 13, 11 на 15 и 11 на 17 клеток, соответственно. Вы можете эти украинские кроссворды скачать бесплатно. Для этого достаточно скопировать текст с вопросами и ответами к кроссворду в любой текстовый редактор — например, Microsoft Word; и скопировать ссылку на сетку кроссворда в ваш даунлоад менеджер, после чего вы сможете украинский кроссворд скачать для печати.
Для того, чтобы опубликованные в данном разделе украинские кроссворды распечатать, воспользуйтесь встроенной в браузер возможностью печати (обычно для этого достаточно одновременно нажать клавишу "Ctrl" и латинскую букву "P"). После того, как вы откроете в новом окне сетку кроссворда, кликнув правой кнопкой мыши ее уменьшенный предпросмотр, расположенный на странице выбранного вами кроссворда, и выбрав пункт открытия ссылки в новом окне; распечатайте открывшееся изображение сетки кроссворда. Затем распечатайте вебстраницу кроссворда, получив таким образом печатную версию текста вопросов и ответов к нему.
Однако, если вы хотите разгадывать украинский кроссворд комфортно, вам следует разделить вопросы и ответы к нему. Например, копируя их текст в MS Word вы получите украинский кроссворд в ворде, где уже можно будет распечатать украинский кроссворд таким образом, чтобы вопросы и ответы к нему располагались, например, на разных сторонах бумажного листа.
Следует также отметить, что на сайте существует раздел украинских интернет-кроссвордов. Благодаря их компактной ширине, вы можете эти украинские онлайн кроссворды решать на мобильных устройствах. Чтобы разгадывать онлайн украинские интерактивные кроссворды, перейдите в раздел «Кроссворды онлайн».

Укр.: У розділах «Кросворди 11x13», «Кросворди 11x15» і «Кросворди 11x17» зібрані українські кросворди розміром 11 на 13, 11 на 15 і 11 на 17 клітин, відповідно. Ви можете ці українські кросворди скачати безкоштовно. Для цього достатньо скопіювати текст з питаннями і відповідями до кросворда в будь-який текстовий редактор — наприклад, у Microsoft Word; і скопіювати посилання на сітку кросворда у ваш даунлоад менеджер, після чого ви зможете український кросворд завантажити для друку.
Для того, щоб опубліковані в даному розділі українські кросворди роздрукувати, скористайтесь вбудованою у браузер можливістю друку (зазвичай для цього досить натиснути клавішу «Ctrl» і латинську букву «P»). Після того, як ви відкриєте у новому вікні сітку кросворда, клікнувши правою кнопкою миші її зменшений попередній перегляд, розташований на сторінці вибраного вами кросворда, і вибравши пункт відкрити посилання у новому вікні; роздрукуйте відкрите зображення сітки кросворда. Потім роздрукуйте вебсторінку кросворда, отримавши таким чином друковану версію тексту запитань і відповідей до нього.
Однак, якщо ви хочете розгадувати український кросворд комфортно, вам слід розділити питання та відповіді до нього. Наприклад, копіюючи їх текст у MS Word ви отримаєте український кросворд у ворді, де вже можна буде роздрукувати український кросворд таким чином, щоб питання та відповіді до нього розташовувалися, наприклад, на різних сторонах паперового аркуша.
​Слід також зазначити, що на сайті існує розділ українських інтернет-кросвордів. Завдяки компактній ширині, ви можете ці українські онлайн кросворди вирішувати на мобільних пристроях. Щоб розгадувати онлайн українські інтерактивні кросворди, перейдіть в розділ «Кросворди онлайн».